درباره شرکت خاویار کویر بیشتر بدانید

دریای خزر بیش از ۲۰۰ میلیون سال است که میزبان ارزشمندترین نوع ماهی (ماهی های خاویاری)در جهان است، که متأسفانه به دلیل بیش از نیم قرن صید بی رویه رو به انقراض هستند. شرکت خاویار کویر با هدف احیای این موجود ارزشمند در سال ۲۰۰۱ میلادی به همت آقای محمد تقی برخورداری شروع به پرورش این ماهیان در دل کویر ایران کرد.

شرکت خاویار کویر پیشگام پرورش ماهیان خاویاری و صادرات آن به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی به عنوان یک شرکت خصوصی در ایران می باشد. تا آنجا که بسیاری از قوانین و چارچوب های پرورش، استحصال، بسته بندی و صادرات خاویار در ایران از روی تجارب ارزشمند این شرکت تدوین شده است. به نوعی شرکت خاویار کویر با آغاز این کار و آموزش شیوه های پرورش و عمل آوری آن به سایرین راه را برای توسعه این صنعت در ایران و احیای زیستی آن در جهان هموار کرد.

شرکت خاویار کویر از شیوه های سنتی دوست دار طبیعت در دل یک زمین کشاورزی پربار در دل کویر ایران شروع به فعالیت نمود و پس از گذشت سال ها توانسته با توسعه کار خود به سایر مناطق ایران و جهان و افزایش سطح زمین های زیرکشت محصولات کشاورزی، تعداد استخرهای پرورش ماهیان خاویاری، پرورش سایر ماهیان و مدرنیته کردن فرایندهای پرورش تا بسته بندی محصولات گامی بزرگ را بردارد.

خاویار پرورشی این شرکت از بهترین نوع آن، فیل ماهی یا ماهی بلوگا بوده که به پادشاه ماهیان خاویاری جهان مشهور است

و به دلیل تأمین شرایط خاص آب و هوایی محیط پرورش از لحاظ قطر دانه ها، رنگ و طعم منحصر بفرد است و تا به امروز به بیش از  ۱۷ سال عمر، بیش از ۲ متر طول و به وزن ۲۰۰ کیلوگرم رسیده اند.

               برخی از سوابق صادراتی شرکت خاویار کویر را در ذیل می بینید؛

صادرات ۴ تن گوشت ماهی بلوگا برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ به کشور امارات

صادرات ۱۰ تن گوشت ماهی بلوگا در سال ۲۰۰۷ به کشور گرجستان

صادرات ۱۰ تن گوشت ماهی بلوگا در سال ۲۰۱۲ به کشور ارمنستان

صادرات ۳۳ کیلوگرم خاویار بلوگا در سال ۲۰۱۲ به کشور ایتالیا

صادرات ۳۷ کیلوگرم خاویار بلوگا در سال ۲۰۱۲ به کشور فرانسه

صادرات ۳۳ کیلوگرم خاویار بلوگا در سال ۲۰۱۲ به کشور آلمان

صادرات ۶۵ کیلوگرم خاویار بلوگا در سال ۲۰۱۲ به کشور انگلیس

صادرات سالانه میانگین  بیش از ۲۰۰ کیلوگرم خاویار بلوگا از سال ۲۰۱۵ تاکنون به اروپا